logo

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24 czerwca 2022 r. zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. O godzinie 8.00 uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się w szkole gdzie odbyła się akademia kończąca ten rok szkolny.
Po odśpiewaniu hymnu nastąpiła część artystyczna klasy VII i VIII. Wspominali oni lata spędzone w szkole od dnia pasowania na ucznia, aż do tego ostatniego roku nauki. Klasa VIII podziękowała swojej wychowawczyni i nauczycielom za przekazaną wiedzę oraz za życzliwość i wyrozumiałość. Absolwenci przygotowali też prezentację zdjęć i filmików z tych ośmiu lat w szkole. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Piekarska, która podziękowała wszystkim za całoroczny wysiłek. Pożegnała też absolwentów – uczniów klasy VIII, którym życzyła powodzenia i wielu sukcesów na dalsze lata edukacji.

Następnie zostały wręczone świadectwa, dyplomy i nagrody uczniom za najlepsze wyniki w nauce, za wzorową frekwencję, a także za zaangażowanie i wkład pracy w życie szkoły oraz udział w konkursach przedmiotowych. Dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrodę Burmistrza Gminy Ciężkowice za wysoką średnią i inne osiągnięcia: Piotr Rutka kl. VIII i Karolina Kutypa kl. VIII.
Jak co roku wręczone zostały podziękowania dla rodziców zaangażowanych w życie szkoły, których najmłodsze dziecko ukończyło właśnie edukację w naszej placówce.
Pożegnanie klasy ósmej nie było jedynym tego dnia, gdyż w tym roku na emeryturę postanowiła przejść Pani Józefa Jachymczyk, która przez wiele lat pracowała jako nauczyciel chemii i przyrody oraz Pan Jan Wilga, który pracował przez wiele lat jako konserwator.

Panią Józię i Pana Jana pożegnała w imieniu wszystkich Pani dyrektor Małgorzata Piekarska oraz pozostali nauczyciele, pracownicy szkoły i Rada Rodziców.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego wzbogaciła swoim pięknym śpiewem Karolina Kutypa uczestniczka The Voice Kids.

Po zakończonej części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie od swoich wychowawców otrzymali świadectwa kończące ten rok nauki.
Następnie wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do kaplicy w Kąśnej Dolnej na nabożeństwo kończące rok szkolny.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom udanego wakacyjnego wypoczynku, wielu niezapomnianych chwil i wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły, a absolwentom powodzenia i sukcesów w nowych szkołach.


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account