logo

21 i 22 stycznia DZIEŃ BABCI i DZIADKA

Droga Babciu, drogi Dziadku zdrowia ,pomyślności. Uśmiechów na co dzień i dużo radości. Wszystkim dzisiaj wam Kochani składamy życzenia. Zdrowia , szczęścia , pomyślności i marzeń spełnienia. Tymi słowami uczniowie klas młodszych chcą podziękować swoim kochanym Babciom i Dziadkom za ich troskę, dobroć i miłość. Dziękują za pomoc i wsparcie, na które zawsze mogą liczyć.

  
 

 

 

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dokładnie 11 listopada 1918 roku doszło do wydarzenia, które dziś upamiętniamy w formie Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia bowiem oficjalnie podpisany został rozejm kończący I wojnę światową, zaś dzień wcześniej do Warszawy przybył Józef Piłsudski, obejmując władzę nad wojskiem. Właśnie ten dzień, traktuje się jako odzyskanie po 123 latach zaborów niepodległości przez naszą ojczyznę.

W naszej szkole oczywiście spełniliśmy patriotyczny obowiązek wobec kraju i godnie uczciliśmy tę, jakże dla niego ważną, rocznicę. Z racji jednak, że dzień 11 listopada był dniem wolnym od nauki, obchody rozpoczęliśmy już dwa dni wcześniej - 9 listopada. Rano odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klas 6-8 pod opieką Pani M. Brataniec. Odegrali oni pięć scen, które symbolizowały kolejno: utratę niepodległości przez Polskę, życie pod zaborami, a także wybuch I wojny światowej, który dla naszej ojczyzny okazał się końcem tego długiego okresu mroku w naszych dziejach. Następnie uczniowie młodszych klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i odśpiewali parę piosenek patriotycznych. Koniec akademii poprzedził występ Karoliny Kutypy uczennicy klasy VIII, która zaśpiewała pieśń pt. „Rozkwitały paki białych róż’’.
Po zakończeniu przedstawienia wszyscy wrócili do nauki poza uczniami klasy VII i VIII, którzy wybrali się do Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie tego dnia w ramach Festiwalu “Viva La Polonia! Ku pokrzepieniu serc” odbył się spektakl pt. Kardynał Wyszyński - Prymas Niezłomny. Podczas krótkiego przedstawienia poznaliśmy wydarzenia dotyczące aresztowania Kardynała Wyszyńskiego w 1953 roku, jego pobytu w klasztorach, w których osadzony był przez władze komunistyczne, a także zwolnienie go z internowania w 1956 r., zaś w roli narratora, który wiernie objaśniał nam wszystkie sceny, mogliśmy zobaczyć Pana Łukasza Lecha. Po ich występie wszyscy myśleli, że to koniec, jednak nic bardziej mylnego - swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Anna Rastawicka, będąca najbliższą współpracownicą kardynała. Opowiedziała nam o tym, jakim człowiekiem był prymas w zwykłym otoczeniu - wspominała go bardzo dobrze.

Następnego dnia, w środę 10 listopada, nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Szkoła do hymnu’’, która polegała na odśpiewaniu hymnu narodowego o godzinie 11.11. Godzina symbolizowała datę odzyskania niepodległości. Kiedy zegar wybił tę godzinę, wszyscy stanęli na baczność“ i odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego, po czym udali się do klas.


Wielki Dzień dla Pierwszaków

16 września 2021 r. w naszej Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Wuroczystości wzięli udział rodzice pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze i piosenki dotyczące znajomości symboli narodowych i zasad ruchu drogowego, przygotowane pod czujnym okiem wychowawczyni M. Potępy. Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Srebrnym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor. Uczniowie otrzymali kolorowe dyplomy oraz rożki obfitości od rodziców.


 

Jesteśmy już uczniami!!!!

Dnia 18 września w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy pierwszej. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym.
Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową:

  • Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, pilnie się uczyć, być dobrym kolegą oraz wzorowym patriotą.
  1. Bajorek Julia,
  2. Mastalski Tomasz,
  3. Nosal Wiktoria Anna,
  4. Podobińska Nina,
  5. Szczerba Hubert,
  6. Szczerba Maja Julia,
  7. Ślusarczyk Julia Sara,
  8. Usarz Magdalena Elżbieta,
  9. Zięcina Gabriela Małgorzata. 

Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Piekarska dokonał ceremonii pasowania.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.


 

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Kąśnej Dolnej

Kochani Rodzice!Kochani Rodzice! Z okazji Waszego święta chcemy wyrazić naszą wdzięczność przede wszystkim za to, że jesteśmy i że żyjemy  Wasze pewne ręce i czujny wzrok zawsze dawały gwarancję, że nie zabłądzimy, ale bezpiecznie dotrzemy do celu. To Wy, drodzy Rodzice, pierwsi pokazaliście mam świat i to dzięki Wam nadal możemy odkrywać kolejne tajemnice życia. Każdego dnia doświadczamy Waszej miłości, wyrozumiałości i bezgranicznej cierpliwości. Wiemy, że jesteście z nas dumni, choć nie zawsze wszystko nam się udaje…Z tej okazji uczniowie klas I-III przygotowali  piosenki, wiersze oraz szczere życzeniaMamy nadzieję, że złożone w ten sposób życzenia przyniosą radość i dumę rodzicom, bo mimo tego, że zostały one złożone na odległość, to są szczere i płyną prosto z małych, dziecięcych serduszek.


 

Spotkanie bożonarodzeniowe.

Dnia 18 grudnia w szkole miało miejsce spotkanie bożonarodzeniowe. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przez dzieci klas 0-III inscenizacji, którego celem było przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa.  Jasełka wystawione były dla rodziców i nauczycieli. Nie zabrakło również śpiewu kolęd i pastorałek. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane stroiki wraz z życzeniami.


Dziękujemy wszystkim za przygotowanie pięknej uroczystości, a także tym którzy zadbali o świąteczny wystrój klas.
19 grudnia odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie wraz z wychowawcami połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i śpiewali kolędy.


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account