logo

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Kąśnej Dolnej

Kochani Rodzice!Kochani Rodzice! Z okazji Waszego święta chcemy wyrazić naszą wdzięczność przede wszystkim za to, że jesteśmy i że żyjemy  Wasze pewne ręce i czujny wzrok zawsze dawały gwarancję, że nie zabłądzimy, ale bezpiecznie dotrzemy do celu. To Wy, drodzy Rodzice, pierwsi pokazaliście mam świat i to dzięki Wam nadal możemy odkrywać kolejne tajemnice życia. Każdego dnia doświadczamy Waszej miłości, wyrozumiałości i bezgranicznej cierpliwości. Wiemy, że jesteście z nas dumni, choć nie zawsze wszystko nam się udaje…Z tej okazji uczniowie klas I-III przygotowali  piosenki, wiersze oraz szczere życzeniaMamy nadzieję, że złożone w ten sposób życzenia przyniosą radość i dumę rodzicom, bo mimo tego, że zostały one złożone na odległość, to są szczere i płyną prosto z małych, dziecięcych serduszek.


 

Jesteśmy już uczniami!!!!

Dnia 18 września w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy pierwszej. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym.
Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową:

  • Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, pilnie się uczyć, być dobrym kolegą oraz wzorowym patriotą.
  1. Bajorek Julia,
  2. Mastalski Tomasz,
  3. Nosal Wiktoria Anna,
  4. Podobińska Nina,
  5. Szczerba Hubert,
  6. Szczerba Maja Julia,
  7. Ślusarczyk Julia Sara,
  8. Usarz Magdalena Elżbieta,
  9. Zięcina Gabriela Małgorzata. 

Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Piekarska dokonał ceremonii pasowania.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.


 

Spotkanie bożonarodzeniowe.

Dnia 18 grudnia w szkole miało miejsce spotkanie bożonarodzeniowe. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przez dzieci klas 0-III inscenizacji, którego celem było przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa.  Jasełka wystawione były dla rodziców i nauczycieli. Nie zabrakło również śpiewu kolęd i pastorałek. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane stroiki wraz z życzeniami.


Dziękujemy wszystkim za przygotowanie pięknej uroczystości, a także tym którzy zadbali o świąteczny wystrój klas.
19 grudnia odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie wraz z wychowawcami połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i śpiewali kolędy.


 

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Dnia 18 września 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem Pani Renaty Pilch i Pani Małgorzaty Brataniec przygotowali piękną akademię związaną z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.
 

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

chopinW tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez uczniów klasy VIII. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania  całego Hymnu Państwowego. Następnie, uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny, który przypomniał wszystkim   o ważnych wydarzeniach historycznych w dziejach naszego narodu, przypomniano drogę, jaką przeszedł nasz kraj do 11 listopada 1918 roku. Dzięki piosenkom i  wierszom mogliśmy poczuć i docenić to, w jakim kraju żyjemy i komu winniśmy być wdzięczni.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019r. odbyło się uroczyste rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.  W kaplicy odbyła się msza  święta  i rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.
Wszystkim Uczniom,  Nauczycielom i Rodzicom  życzymy dużo sukcesów, pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.