logo

SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ

22 marca 2022 r. naszą szkołę odwiedził iluzjonista Ryszard Goclon. Godzinny program ,,Magic Show” obejmował pokaz składający się m.in. z żonglerki, iluzji, lewitacji, złudzeń i sztuk karcianych. Do pomocy przy realizacji sztuczek wybierani byli zgromadzeni w sali uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Chętnych, do wzięcia udziału w ciekawych i wymagających sprytu konkursach, nie brakowało. Wszyscy byliśmy zachwyceni i zdumieni umiejętnościami pana iluzjonisty, a największe wrażenie zrobiły na nas sztuczki z lewitującą styropianową kulą oraz znikającą wodą. Pokaz stanowił doskonałą rozrywkę, którą wzbogacała fantastyczna muzyka oraz znakomite poczucie humoru prowadzącego. Dodatkową atrakcją były nagrody dla uczniów biorących udział w pokazach, czyli nadmuchiwane przez artystę balony, formowane w kształcie kwiatów, piesków oraz mieczy.


Spotkanie z Panią Agatą Salamon.

W dniu 14 stycznia w szkole odbyło się spotkanie z Panią Agatą Salamon, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Ciężkowicach oraz członkiem Polskiego Związku Głuchych i Panią Moniką Gwóźdź. Pani Agata na początku opowiedziała uczniom o języku migowym, kiedy i kto go używa.  Później Pani Agata Salamon przedstawiła i pokazała dzieciom językiem migowym utwór Jana Brzechwy pt. „Okulary”. Pani Monika Gwóźdź przeczytała baśń pt. „Królowa Śniegu”. Wszyscy uważnie wysłuchali baśni.  Uczniowie byli bardzo zainteresowani językiem migowym. Sami próbowali także naśladować litery i znaki  w alfabecie migowym. Było dużo radości i śmiechu.

Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w spotkaniu z dziećmi. Mamy nadzieje, że to spotkanie nie było ostatnie i  jeszcze się zobaczymy.

 
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account