logo

Spotkanie z absolwentem

17 stycznia odwiedził naszą szkołę Paweł Gaborek plutonowy, podchorąży III roku XI kompanii szkolnej Akademii Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Paweł jest mieszkańcem Kąśnej Dolnej, absolwentem naszej szkoły i chętnie podjął się zadania promocji swojej uczelni.


Spotkanie odbyło się w ramach realizacji w Szkole Podstawowej w Kąśnej Dolnej programu wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Paweł przybliżył uczniom swoją edukację, która doprowadziła go do studiów na Akademii Wojskowej. Opowiadał i pokazywał rekwizyty żołnierskie. Przedstawił również prezentację Akademii Wojsk Lądowych. Wszystko miał bardzo dobrze przygotowane i przemyślane, adekwatnie i dla przedszkolaków oraz starszych uczniów. Chętnie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania swoich młodszych kolegów. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i ciekawi.


Dziękujemy Pawłowi za spotkanie i życzymy sukcesów na uczelni i wytrwałości na poligonach.


 

Spotkanie z Panią Agatą Salamon.

W dniu 14 stycznia w szkole odbyło się spotkanie z Panią Agatą Salamon, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Ciężkowicach oraz członkiem Polskiego Związku Głuchych i Panią Moniką Gwóźdź. Pani Agata na początku opowiedziała uczniom o języku migowym, kiedy i kto go używa.  Później Pani Agata Salamon przedstawiła i pokazała dzieciom językiem migowym utwór Jana Brzechwy pt. „Okulary”. Pani Monika Gwóźdź przeczytała baśń pt. „Królowa Śniegu”. Wszyscy uważnie wysłuchali baśni.  Uczniowie byli bardzo zainteresowani językiem migowym. Sami próbowali także naśladować litery i znaki  w alfabecie migowym. Było dużo radości i śmiechu.

Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w spotkaniu z dziećmi. Mamy nadzieje, że to spotkanie nie było ostatnie i  jeszcze się zobaczymy.

 

Wizyta Św. Mikołaja

Z coroczną tradycją 6 grudnia uczniowie szkoły mieli wizytę Mikołaja.
Z ogromną radością dzieci witały Świętego Mikołaja, który pomimo braku śniegu przybył do naszej szkoły i obdarował je prezentami. Uczniowie w podziękowaniu śpiewali piosenki i recytowali wiersze.


 

Serdecznie dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły.


Spotkanie z Grupą Artystyczno Rekonstrukcyjną

Dnia 24 stycznia 2020 r w szkole miał miejsce pokaz historyczny Grupy Artystycznej Rekonstrukto. Pokaz „Wrzesień 39” miał na celu przybliżyć uczniom jak wybuchła II Wojna Światowa. Omówione i zaprezentowane były m.in.: sytuacja międzynarodowa II Rzeczypospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, rekonstrukcje z udziałem publiczności, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie oraz musztrę i sprzęt bojowy.


Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazem.


Lubimy komiksy

W środę, 9 maja, dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Ciężkowicach, zawitał do naszej szkoły polski prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta oraz piłkarz p. Zbigniewem Masternak.


Spotkanie z nim miało formę warsztatów. Na początku gość wprowadził uczniów  w tajniki tworzenia komiksów, wspomniał o ich historii, a potem uczestnicy tworzyli własne prace na dowolny temat. Na zakończenie p. Masternak wybrał trzy najciekawsze komiksy. Ich autorami są: Patryk Janik , Bartosz Sopala, obaj chłopcy z kl. VI oraz Filip Mastalski z kl. III.


 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account