logo

Zielona Szkoła - Rytro 2018

W dniach od 7 do 11 maja pietnaścioro uczniów klas II - VII wyjechało do Rytra na zajęcia Zielonej Szkoły. W pięknym rejonie Beskidu Sądeckiego – Popradzkim Parku Krajobrazowym uczniowie ucząc się i bawiąc poznawali piękno naturalnej przyrody. Odwiedziliśmy Park Ekologiczny, w którym można zobaczyć w naturalnym, podmokłym terenie chronione gatunki płazów i gadów, np. salamandrę plamistą, zaskrońca, gniewosza plamistego, liczne gatunki ślimaków i bardzo rzadko występujące storczyki.

Bardzo pożyteczną lekcję przyrody odbyliśmy w leśniczówce, gdzie pan leśnik opowiadał nam o zwierzętach żyjących w naturalnych lasach Nadleśnictwa Piwniczna. Zwiedziliśmy też wystawę z bardzo ciekawymi okazami. Ze wzgórza nad Popradem, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznego zamku podziwialiśmy przepiękną panoramę Beskidu, co było doskonałą rekompensatą za trudy 1,5 – godzinnej wędrówki w deszczu. Ośrodek Ryterski Raj zapewnił nam wiele atrakcji: dmuchany zamek, zjeżdżalnię pontonową, boisko sportowe, siłownię, bilard, stół do tenisa, świetlicę, salę zabaw. Niezapomnianym przeżyciem będą wspinaczki w parku linowym ABlandia i pływanie na pięknym basenie w sąsiednim ośrodku.

5 – dniowy pobyt pobyt upłynął bardzo szybko. Piękna przyroda, ciekawe zajęcia terenowe, smaczne posiłki, wspólne zabawy i wspaniała przewodniczka Pani Magdalena długo będą w naszej pamięci.


Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account