logo

Gminny Konkurs Ortograficzny

penGMINNE ŚWIĘTO ORTOGRAFII


30 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kąśnej Dolnej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział trzynaścioro uczniów z 8 szkół podstawowych, którzy rywalizowali o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: Filip Krzyżkowski z kl. III oraz Piotr Rutka z kl. V.

Dzieci pisały dyktando naszpikowane trudnymi wyrazami oraz rozwiązywały testy ortograficzne. Zwycięstwo, bezapelacyjnie, przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Bruśniku. Zdobyli oni obydwa I miejsca.

  • I tak: w kategorii uczniów klas młodszych (kl. II –III) to Patrycja Synowiec,
  • a wśród starszych( kl.IV – VI) Oliwia Jamrozy.

Wielkie brawa dla zwycięzców! Chciałoby się rzec: ,,Bruśnik ortografią stoi’’. Nie tak dawno, w latach 2017/2018, też SP  w Bruśniku odniosła zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

Wróćmy jednak do roku 2019.

  • II miejsce w kategorii kl. II – III przypadło Patrykowi Wazie  ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach,
  • a III Dawidowi Szymczykowi ze Szkoły Podstawowej w Zborowicach.


Natomiast wśród starszych uczniów

  • II miejsce zdobyła Sylwia Sopala ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jastrzębi ,
  • a III  Paweł Jurkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach.


Wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością zasad ortograficznych i sprawnością w posługiwaniu się naszym językiem. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za przybycie. Podziękowania składamy też członkom komisji nadzorującej przebieg konkursu, czyli p. J. Sipior, p. B. Więcek,  p. I. Malinowskiej oraz wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i sprawdzali dyktanda jak również testy ortograficzne.
Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem p. Joanny Sipior – dyrektor Banku Spółdzielczego w Ciężkowicach za sponsorowanie konkursu.